Rychlý kontakt:
SOMOS-REAL-NÁCHOD
Krámská 29
547 01 Náchod
tel./fax.: 420 491 42 43 44
mob.: 420 602 110 736
napište nám email
Vybraná nabídka:
SOUKROMÁ INZERCE - PRONÁJEM - DOVOLENÁ NA CHATĚ. Celodřevěná chata je umístěna v rekreační oblasti Špinka 2 km od Červeného Kostelce, 100 m od rybníka Špinka. Chata je vhodná pro sk...
Jste zde: úvod www.somos-real.cz - vypracovaní znaleckých a tržních posudků
Dnes je 28. září svátek má Václav
Vypracovaní znaleckých a tržních posudků:

Mezi další nezbytné podklady pro vyřízení hypotéky je zajištění vypracování tržního posudku. Na základě dohody mezi příslušnou bankou, prodávajícím a kupujícím zajistíme tržní posudek a předáme bance.

Součástí služeb realitní agentury je také vypracování znaleckého posudku nutný k přiznání daně z převodu nemovitostí u příslušného finančního úřadu. Po dohodě s klientem provádíme i přiznání daně z převodu nemovitostí a úhradu finanční částky u příslušného finančního úřadu,. Tuto činnost zajišťují soudní znalci s kterými máme uzavřenou dohodu o spolupráci. Zahrnuje vypracování znaleckých posudků dle platného cenového předpisu, tržní ocenění pro účely jak hypotéčních tak komerčních úvěrů.

Znalecký posudek je nutný pro daňové účely - přiznání daně z převodu nemovitosti, daně darovací či dědické, dále pro řízení před soudem, pokud tak soud určí. Tržní ocenění slouží zejména pro účely úvěrové, je však třeba mít na paměti, že každá banka má svoji schválenou metodiku a ne každý odhadce je pro konkrétní banku akceptovatelný. Proto pokud vyžadujete vypracování tržního ocenění pro tyto účely, přesvědčete se, jací odhadci jsou onou bankou uznáváni.

Objednání znaleckého posudku či tržního ocenění můžete provést v naší realitní agentuře. Nutnými doklady k objednávce jsou aktuální výpis z katastru nemovitostí a snímek pozemkové mapy. Tyto listiny obdržíte na příslušném Katastrálním úřadě, nebo je pro Vás zajistíme.

Cena za provedený odhad či znalecký posudek se sjednává individuálně dle náročnosti ocenění. Naše společnost provádí ve zkrácené formě rovněž stanovení obvyklé ceny a to zejména pro účely dědického řízení.